1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778420 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2971702

Sv: A proposito de nada
mattiask: Som en ”bonus” verkar Kempny alltid bli sämre av att spela med Witkowski. Backspelet är rent allmänt under all kritik idag, många av målen kommer på grund av att backarna är för dåliga på skridskorna. Färjestad har många skridskostarka forwards men det verkar inte Brynäs ta hänsyn till. Det här kommer ju bli tvåsiffrigt om inte gubbarna taggar till i tredje perioden.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Peja: Hurfan man kunde förlänga med 28 som ser ut som en snigel och kommer knappast vara snabbare dom två kommande åren.
Men klen långsam och gammal är det nya DNAt som Brynäs vill implementera. Go Alcen!!

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Zzz:
Men det är ju hittepå. Inte fan går Christians närmaste släkt och skvallrar om psykisk ohälsa till en random pleb på golfbanan och ingen som hade haft så nära kontakt med familjen hade sagt det här. Pettis är mytoman.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)