Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Bäckström: komplicerat. Tror många trodde att han skulle dominera matcher och göra massor av poäng.
Själv hade jag de stora förväntningarna förutom assist i PP. Där trodde jag att han skulle synas mer. En orsak (inte bara) till detta enligt mig är att han leverade många fina pass men skytten missade…, vad ska han göra åt det?
Många tittar (för) mycket på poäng men jag snöar som bekant på detaljer. Det han gjorde in själva spelet gör ingen annan i ligan, erövra pucken, hålla i pucken i trånga lägen, hittar pass som löser upp press, bra ekare mm.
Sammanfattning: han motsvarade inte hell ett mina förväntningar men skillnaden mellan leverans och förväntan är mindre hos mig än hos många andra tror jag.
Ungefär så…
Glad påsk till dig 🐣