1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 775438 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 3024229

Sv: A proposito de nada
Frågan är ju också varför Soda skulle vaska bort en hel säsong (årets)...?! Alla förstod att han inte skulle platsa där borta. Alla. Utom han själv.
Han var ju inte ens bra i förra årets slutspel när allt sattes på prov. Förstå om han hade haft vett i skallen och inte vattenskalle. Då hade han spelat i Brynäs under årets säsong.
Men jag säger som jag sagt till alla jag känner. Nästa säsong är vi ett av kvallagen. Ett år äldre gubbar. Misslyckad silly. Dåliga slipsar. Dåliga coacher. Dålig sportchef. Alla parametrar prickar i för kval..

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Pettisbif: Alcén jobbar på att få ner Brynäs IF as igen . Alcén har varit ett misslyckat praoexpriment sedan dag ett . Är 0 överraskad att klass inte vill till Brynäs .

Sv: A proposito de nada
Pettisbif: Vill bara påpeka en sak. Snälla sluta skriva om vattenskalle aschberger osv. JÄVLIGT KRÄNKANDE!! Min dotter fyller 15 i september diagnosticerades med autism för ett o ett halvt år sedan och hela vårt liv förändrades. Trots att jag jobbat med autism i 28 år på LSS såg jag inte tecknen. Skärp dig du är bättre än så. De är inte som på skolgården på 70 talet när vi kallade stackars ungar för CP barn. Skäms som fan för de!! Vi är inte på skolgården nu

Sv: A proposito de nada
Pettisbif: har sagt det hela tiden. Så länge samma sportsliga ledning sitter kvar kommer vi bara bli sämre och sämre i takt med att våra äldre legendarer knoppar av.