1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 775649 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 3024615

Sv: A proposito de nada
Game misconduct: Oavsett vilken spelare det gäller, anställd av klubben, eller även hur vi uttrycker oss mot varandra vi som hänger här, så skulle vi alla må bra av lite självreflektion hur vi uttrycker oss.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Retse: Fast vänta, va. Är man inte tillräckligt bra på sitt jobb så får man höra det, det gäller knappast bara ishockeyspelare. Varför ska de vara skyddade för kritik? När hans uppgift är att stopp puckar och han inte gör det? Köper inte detta. Källgren hade också fått mer sympatier om han hade en gnutta ödmjukhet och självinsikt tror jag. Hans största fiende är honom själv inte fans som tycker att han behöver göra det bättre för att stå i Brynäs.

Sv: A proposito de nada
Här är ett exempel på vad som kan innefattas av "leda utvecklingen av svensk ishockey" förutom sportsliga resultat för herrlaget.

"Från hösten 2027 har vi tilldelats platser riktat mot flickor att gå Nationell idrottsutbildning med inriktning ishockey i Gävle. Ett bra och viktigt besked för föreningens fortsatta utveckling kring verksamheten och arbete mot visionen att leda utvecklingen av svensk ishockey."