Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Först skriver du (igår) följande.
•Är dålig med klubban och spelsinnet.
Idag skriver du följande.
•Duktig att läsa spelet nära målet.
•Står ofta rättplacerad.
För mig är ju de två sista punkterna väldigt förknippade med just spelsinnet.
Jag tycker att Källgren är en svårbedömd målvakt.
Han kan ha matcher där han spikar igen fullständigt.
Sen kan han ha matcher där han i mångt och mycket överarbetar situationer.
Ta som exempel Växjös 1-2 mål i match 2. (Hoppas det är rätt mål)
Spelaren som får pucken i slottet har ju vår back emot sig. I det fallet kan inte han skjuta utan har egentligen bara ett alternativ, att passa i sidled varpå deras andre spelare får öppet mål. Källgren spelar aggresivt men läser ej spelet tillräckligt bra i den situationen.
Jag tycket dock att Källgren i stor utsträckning har ett bra spelsinne MEN att han överarbetar den typen av situationer för ofta.