1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778471 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 797659

Sv: A proposito de nada
65selander: Aftonbladet har sin vana trogen gjort en höngsgård av en fjäder vad gäller "petningen" av Molin i senaste matchen. Molin gjorde en markeringstavla som ledde till Modos kvittering. Att ställa över Molin skickar inte bara en signal till Molin utan till hela truppen; det är inte bara snack att namnet på ryggen inte spelar någon roll. Boorks jobb är att hålla spelarna på topp och spela med det bästa möjliga laget.

Vi har för närvarande 15 forwards i truppen och man tycker att t o m Aftonbladets journalister borde kunna räkna ut att fyra kedjor x tre forwards = 12 forwards, alltså måste några ställas över eller, som det heter, "petas".

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
havre: Amen, jag fattar inte att han får hållas med den typen av inlägg. Så jävla hemskt att killen sitter och hittar på sånt om en Brynäsare. Skulle det vara sant så är det även i det fallet jäkligt illa att sitta och sprida det här.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)