...slutade 2-0 till DIF enligt mina uppgifter. Ta det lugnt nu. Efter torsk mot Storhamar snackas det om att "träningsmatcher betyder inte ett skit" ! Så sant, så sant, men lite kan man väl få njuta;-)
Inga stora växlar ska dras på det här, men visst, dom ville väl vinna lika mycket som DIF. Framförallt med tanke på att dom spelade i Värmland. När serien sätter igång kommer iallafall allt vändas upponer då ES invaderas av NHL-proffs på semester. Jag tycker det är dingdong hela grejen, men säkert bra för publiken.
mattias - 74: Jag har dålig koll på juniorerna. Jag precis som du ser ju att han gör mycket poäng men tyvärr vet jag inte vilken typ av spelare det är.
Ta det lugnt nu. Efter torsk mot Storhamar snackas det om att "träningsmatcher betyder inte ett skit" !
Så sant, så sant, men lite kan man väl få njuta;-)
Inga stora växlar ska dras på det här, men visst, dom ville väl vinna lika mycket som DIF. Framförallt med tanke på att dom spelade i Värmland.
När serien sätter igång kommer iallafall allt vändas upponer då ES invaderas av NHL-proffs på semester.
Jag tycker det är dingdong hela grejen, men säkert bra för publiken.