Och så blev det 3-0 i det PP:t. Vad sysslar dom med? Och vad sysslar tränarna med. Borde inte ha fått fortsätta den här säsongen. Redan förra säsongen så skulle dom ha fått lämna sitt uppdrag. Hoppas matchen slutar 8-0 till Leksand. Ska bli spännande att höra på bortförklarningarna. " Vi är i en hård träningsperiod" Etc etc.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?