Luleå HF

SHL · 122127 inlägg · 893 ämnen

Inlägg: 1200567

Sv: Kvällens match

Lindberg Råkkar: en förklaring till det virriga försvarsspelet var nog också att de rullade på sju backar, något som aldrig har funkat och aldrig kommer att funka. Du måste ha jämna par, vill man spela alla sju backarna så låt någon dubbla då så att man alltid spelar med samma partner.

En dyngmatch av alla inblandade, från tränare till sista forward. Ja, utom för Johan Fransson, han var den enda som verkade ha fattat att det var match och inte ett lätt träningspass.


Svarskommentarer

Sv: Kvällens match
LL: En dyngmatch? Du har inte lite förväntningar på ditt Lule du. Skulle vilja säga att ni inte är bättre.

Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
1x1-1pxred.gif
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
1x1-1pxred.gif
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
1x1-1pxred.gif
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
1x1-1pxred.gif
16% (9)

Antal röster: 58 st   | Kommentera (0)

Sidan sköts av: Sven.Savage