Albert Hall: Jag kom ju i alla fall omkring plats 50 någonstans av nästan 1000 tippare totalt - om det nu var plats 50 eller om det var 51 - förra säsongen trots min vägran att tippa förlust. Dock hade jag väl ett något lägre snitt då än säsongen dessförinnan. 6,0 p jämfört med 7,någonting. Fast säsongen 00/01 missade jag väl att tippa ca 10 omgångar eller något sådant så jag vann inte då heller. Men nu jelar så... Står det ett vettigt förstapris på spel så är det slutmesat. Nu tippar jag aldrig mer vinst bara för att det känns elakt att tippa förlust.
Jag tror att det har varit endel besiktningar. I vart fall var de och joxade med nåt i arenan när jag ringde dit i fredags.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Jag tror att det har varit endel besiktningar. I vart fall var de och joxade med nåt i arenan när jag ringde dit i fredags.