Albert Hall: Jag brukar väl ändå anses som superoptimisten i det här gänget och jag ligger 2:a av oss på HS i tipstävlingen, bara ett poäng efter ettan Dysso. Näru, jag tror bestämt att det är du som har tippat för pessimistiskt. Själv har jag min vana trogen alltid tippat LHF-seger.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?