Paddan: Luleklacken var väl Robban, Klas och kanske några till, typ. Även om MooDooistklacken brukar vara rejält tråkig tror jag att de skulle ha haft vissa problem med att få sina röster att nå fram från bortastå långtbortomhändelsernascentrumochdärmanserungefäringenting till StåMooDooistlägret, för visst sitter du väl i närheten av dem?
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?