Tack för gratulationerna.. Känns riktigt bra just nu. Kan hålla med ang. TIK, det lag jag sett hittills som kämpar mest. Däremot är det väl inte det bästa laget vad gäller spelskicklighet osv, men att kämpa kommer man långt med om man har ett hyfsat lag i övrigt.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Tack för gratulationerna.. Känns riktigt bra just nu.
Kan hålla med ang. TIK, det lag jag sett hittills som kämpar mest. Däremot är det väl inte det bästa laget vad gäller spelskicklighet osv, men att kämpa kommer man långt med om man har ett hyfsat lag i övrigt.