Luleå HF

SHL · 122131 inlägg · 893 ämnen

Inlägg: 1915562

Sv: Luleå Hockey 2012-2013: Vägen mot SM-GLUDet!
bisterfinnen: Hmmm, ibland är jag förvirrad och har noll koll. Idag har jag grävt upp 6 kvadratmeter jord ovan flisa och fylld densamma med makadam efter att ha dragit dit avlopp och konstruerat platta stenar runt avloppen, för att säkra att rör-stoppande innehåll rinner ut och inte jäklas.

Sålunda rätt mör fysiskt är jag tillika inte riktigt med mellan öronen. Vilken "han" talar vi om?

Vattenkastaren?

Svarskommentarer

Sv: Luleå Hockey 2012-2013: Vägen mot SM-GLUDet!
Sven.Savage: Jaooo. 😂 jag tycker vi kan sträcka oss tiil ALLA Adam Göransson i och kring MoDo i SDHL så är vi på den säkra sidan 😅

Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
16% (9)

Antal röster: 58 st   | Kommentera (0)

Sidan sköts av: Sven.Savage