Paddan: God konst är sådant som Kung Kauppila presterar. Han är som en känslig konstnär, och det han presterar är vackert och fulländat. Något man njuter av, blir lycklig av och älskar att se. Synd att inte alla tränare vet i vilken position en naturlig center som Kauppila skall spela, att trycka ut honom på högerkanten är kanke inte så lyckat och i Finland råder det numera huggsexa om Kauppilas gunst. Fast där har han ju alltid fått centra också förstås.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?