eltifoso: Tack och grattis själv. Såg att ni klokt nog gav spaden till holm idag och lät mApkKyss ta båsdörren.
Ju, det tror jag att vi två kommer att köra ett race. Men för ögonblicket ser Frölunda små ruggiga ut, vi måste sätta stopp på renset. Och vad ska vi tro om Öret, kan vi inte slippa dem här uppe i tabelltopp snart?
Och kanske kommer fler nedifrån. Nja, vi har två starka lag men det känns som att fler vill få ett finger med i spelet.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?