Luleå HF

SHL · 122129 inlägg · 893 ämnen

Inlägg: 2447093

Sv: Luleå Hockey maj 2022: Vägen efter SM-slivret!
8-0 efter två perioder. det sista av tre mål på ida henriksson var en tavla men generellt får hon godkänt. Till skillnad från Frank som slängde in allt hon kunde, där dåliga ledare inte bör ut henne snabbare. Intervju med asstränare efter 4-0 "har ni funderat på målvaktsbyte? Svar: nej! och efter femman var det frank själv som åkte till båset och gav upp.

Svarskommentarer

Sv: Luleå Hockey maj 2022: Vägen efter SM-slivret!
Dags för trean nu. Flickkronorna satsar väl på att undvika tvåsiffrigt, kanske t. o. m. vinna perioden med 1-0?

Utklassningssiffrorna är väl typ som när de ryska låtsasmilitärerna utklassade Tre Kronor för 40-50 år sedan.

Nu tog den nästan en minut innan flickkanada sätter 9-0. Skott som styrs upp över axlarna på lilla Ida.

Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
16% (9)

Antal röster: 58 st   | Kommentera (0)

Sidan sköts av: Sven.Savage