Paddan: Nej, inget är uttalat. De får kriga om platsen. Helt rätt, tycker jag iaf. Jag ser till och med målvaktsbesättningen som starkare nu än i fjol eftersom vi nu har två som är beredda på att få visa vad dom går för och inte kräver att vara uttalad förstemålis för att rita på. Två unga, hungriga, talangfulla målvakter blir kanon.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?