Albert Hall: Fyra raka förluster och Timrå hemma på lördag.Sedan har vi Färjestad och Modo borta. Där kan vi ju kallt räkna med noll poäng. Ett litet förslag. Testa Rautio borta mot FBK eller Modo.Vad har vi att förlora på det?
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Ett litet förslag. Testa Rautio borta mot FBK eller Modo.Vad har vi att förlora på det?