Jesper Jonsson: 190k/mån är INTE lösningen, skeppa Jesse och lägg dessa 190 k + vad som krävs på ex. Jonas N! Sedan måste vi tro på att boysen fattar vad som felats dom 2 senaste matcherna, eftersom samma boys vunnit så mycket tidigare!
Hoppas MM:s blodiga ljumske läkt till måndag så han kan spika igen alla TL:s hål nere i skåne.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Sedan måste vi tro på att boysen fattar vad som felats dom 2 senaste matcherna, eftersom samma boys vunnit så mycket tidigare!
Hoppas MM:s blodiga ljumske läkt till måndag så han kan spika igen alla TL:s hål nere i skåne.