KANON att mitt tips och LHF:s negativa trend med idel icke segrar i kålleseum sedan dec.-00 sprack ikväll, jag är såå jävla glad :D Fyy fasen vilken nervpärs detta är, samtidigt som jag är glad som ett litet barn på julaftons kväll lider min mage av ett begynnande öppet magsår inför fredagsmatchen. Då vill jag sååå gärna att vi "knäpper" pölsorna från att ta 4:e platsen, samtidigt som vi då själva cementerar vår 14:e? raka slutspelsplats. En liten tröst för allt ont dom orsakat vår hokkystory vore det allt.
Nu fyller vi Delfinen på fredag, allt annat vore skräp!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Fyy fasen vilken nervpärs detta är, samtidigt som jag är glad som ett litet barn på julaftons kväll lider min mage av ett begynnande öppet magsår inför fredagsmatchen.
Då vill jag sååå gärna att vi "knäpper" pölsorna från att ta 4:e platsen, samtidigt som vi då själva cementerar vår 14:e? raka slutspelsplats. En liten tröst för allt ont dom orsakat vår hokkystory vore det allt.
Nu fyller vi Delfinen på fredag, allt annat vore skräp!
LHF Alltid!