Lindberg Råkkar: Albert Hall skrev om SSK för några år sedan att laget vinner fel matcher. De ser ut att fortsätta i den stilen. 7-2 hemma mot ett topplag blev i nästa hemmamatch 3-4 mot en bottenkollega. Bara att kämpa på LHF. Vi skall och bör ha SSK och MIK bakom oss efter 55 omgångar. Lavander bör ges chansen att spela brevid Bartecko eller Chabada. Grabben kan inte bara gnugga, han har mycket hockey i sig.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?