Detta är så svårt att ta in 😢. Han var ju så ung, han hade hela hockeykarriären och livet framför sig. Jag hoppas Modo under nästa säsong spelar med t ex M.O på hjälmen eller någonstans på tröjan, för att hedra minnet av Markus. Vila i frid.
Känner att det skrivs mycket fina hälsningar till Markus så det känns tråkigt att det ska försvinna i en allmän forum del.
Utan att ha någon större koll på Markus som person så visar ju all omtanke personer visar att det verkade vara en riktigt fin kille. Oerhört tråkigt när någon ska lämna livet innan det ens egentligen börjar. Det var ju säsongen som kommer som skulle bli hans första riktiga seniorsäsong efter att ha haft så mycket strul i början av denna. För att inte nämna allt han hade kvar att uppleva på ett privat plan.