Rytter: Att de baserade rekryteringen på goda ledaregenskaper och inte hockeykunnade är ju helt jävla otroligt, och att det skulle kompenseras av duktiga andretränare..
Det måste vara ganska lätt att analysera vad som var huvudanledningen till att det gick snett den här säsongen.
Saleva: Jag hade nästan (bara nästan) kunnat köpa det resonemanget om det gällde en tränare som behärskade det svenska eller engelska språket väldigt bra. Ville Nieminen verkar ju ha extrem styrka som en motiverande pådrivare. Dock i Finland, på finska.
+ 1
Välkommen att skriva i Modos gästbok.
Trivselregler
Hockeysnacks regler
Senast: Vinst mot IK Oskarshamn
Hägglunds Arena, 5-4 (1-1,1-3,3-0)
Att de baserade rekryteringen på goda ledaregenskaper och inte hockeykunnade är ju helt jävla otroligt, och att det skulle kompenseras av duktiga andretränare..
Det måste vara ganska lätt att analysera vad som var huvudanledningen till att det gick snett den här säsongen.