WarhawK: Intressant, så Canadiens lösning på problemet med tjuriga målvakter är återigen att trada dessa till Avalanche. Konstigt bara att det tog så lång tid att genomföra traden då det ryktats under en väldigt lång tid om att den var på gång.
Just nu känns det väl som att det var Canadiens som vann på den affären både ekonomiskt då man får en målvakt som har en lön som ligger på mindre än hälften av vad Theodore tjänar denna säsong och kanske speciellt som Theodore är skadad och inte beräknas återvända förrän i slutet av månaden.
detta hade jag missat faktiskt , har lite svårt sätta fingret på denna trade riktigt än .. men känns som flyers byter en av få friska backar ju nu om man bortser från kimbo
lär ju visa sig hur traden utvecklar sig så