Herminator: Ja...vi har haft tur att vinna i de tre senaste matcherna med uselt spel... Mora med 7 raka förluster... Ny tränare och spelare... Det luktade förlust ikväll... Nu väntar Karlskoga...Västerås o Björklöven! Med det här spelet så blir det 3 raka förluster..kanske 4 med ikväll!!! PINSAMT!!!
Kerstin_k: Det kanske är jag som blivit äldre och blasé, men nog fan saknar dagens hockeymatcher den intensitet och kampvilja som fanns för bara tio år sen? Har svårt att bli engagerad i hockey nuförtiden, om det inte gäller nåt viktigt. Det är så lojt! Saknar energin som fanns i Tenkrat, Axelsson och Sundh.
Wahlgren måste bänkas. En spelare som ej går in i närkamper och ser allmänt rädd ut går ej att ha i ett lag. Vad sänder det för signaler till övriga forwards där en del för mycket mindre speltid? Hur tänker Freddan? Antagligen inte alls...
Förövrigt som vanligt så ser det sådär ut. Freddanhockey🏒
Ingen bra första perre! Vi måst upp om vi ska vinna ikväll. Många spelare är hittills helt osynliga ikväll!! Och som vanligt... Vi har INGEN sniper vid 5-5...SUCK! Nya tag i andra..TACK!
Synct: 2 poäng på 17 matcher är inget vidare av en spelare som förvantas vara spets om du frågar mig. Nej dags att Wahlgren testar lyckan på annat håll för här funkar det inte för han..
Olli Nomadinen : Ute och cyklar? Snarare väldigt seriösa förberedelser inför Giro de Italia.. Lite jävla tålamod får det väl ändå vara i detta forum också.
Obs lallar ej nu, men det är inte lite vi kräver av en grabb som faktiskt bygger upp sig inför kommande NHL- äventyr. Va fan, var glad att han hade klubbhjärta nog att börja om hos oss. Vad kräver man av Dahlén för att ni ska lugna ner er bakom tangentbordet och räsääär-mobilerna?
Prova något nytt, relaxa och se framåt en enda jävla gång. Menar med detta inte att man ska ha det helt fuki'n kravlöst heller.
Men någon förbannad sans skulle sitta bra bland läktar coacherna här och nu. Spela själv då ungarjävlar så får ni se hur lätt det är!!
Modano, kom tillbaka, du fattas oss.. =)
Ursäkta franskan men ibland undrar man vad som pågår i era handleder, tänk och tänk en gång till. Sedan skriver man något som känns bra.
Sputnik: Där kan man bara hålla med!!! Som många härinne kanske redan vet så känner jag Jonte lite grann. Han kommer att visa sitt rätta jag när som helst de är vad jag vet o vad de gäller närkamperna vid sargen de är o kommer aldrig att bli hans styrka! Däremot så är det hans spelgeni vi ska vara glada över, visst lite loj bakåt men han placerar sig oftast rätt för ett bra uppspel!!😊👍👏👏Forza Timrå in me pucken!!!!!
Knylan: Allt jag har att tillföra i ämnet är att oavsett om OHårde eller FilleFilur står som point på blå i PP så borde vi väl vinna hemma mot seriens näst sämsta lag?
RasmusVS: Läste att MoDo skulle spel i gamla vinnar tröjor , visst 40 år gramla , lite dåligt med pengar nu sedan sista NHL killen kom och Timrå utan .. för att visa musklerna som inte fanns i fjol (ironi)
patetiskt