Zäta75: Men vi kliver ju in i andra perioden med ett defensivt tänk istället för att fortsätta tugga på. Det håller inte. Vi ger återigen bort momentum till motståndarna. Men det är ju så Ante vill spela, lex Färjestad.
{9908}: Mentalt. Vi är alltid sämst i slutet av perioder - man måste jaga bort den där jävla "okej håll ut ett par minuter nu gubbar"-mentaliteten, laget blir omedelbart stelbenta som fan
pingvin: Hoppas inte detta sätter sig på spelarnas psyke nu. Det är lätt hänt efter yapoet förra matchen från just 2-0. Kan bli en repris. Om så vet jag inte vad jag tar mig till. Nu blir det nerver deluxe. Vi behöver dessa 3p.
Hur FUCKING jävla svårt ska det vara att INTE begå ett uppenbart jävla misstag i EGEN zon med SEKUNDER kvar perioden???? Jag vill inte hålla på att hänga ut individer men för i jävla HELVETE!!!!
The great one: Skeppa Alvarez, Lundin och Andersson. Då kommer vi ha möjlighet attl yfta fram positionerna även under topp 6 nästa säsong. Totalt uddlöst framåt och Lundins utvisningar som i regel aldrig tas i den egna zonen ens.
Har någon meddelat Timrå att bara för att man är en man mindre har man ingen utpräglad nackdel i tekningar? Bara så att dem förstår att man inte måste torska varenda tekning i BP.
Med ny tränare och en bättre organisation blåser äntligen positva vindar för damlaget.
"– Förra året gjorde vi en nystart, vi hade tappat hela vår trupp, men vi såg det som ett första steg och egentligen var tabellen ointressant. Vi ... | Läs mer