Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
Febril aktivitet inom Timrå IK - massor med viktiga möten. Jag kommer att hålla er uppdaterade via twitter så gott det går. En ledstjärna i vårt arbete är att vi ska jobba för att människor ska känna att Timrå IK är laget i deras hjärta!
— Niklas Dernebo (@NiklasDernebo) April 10, 2018
Lite som när Matthiasson skrev tre år tidigt efter 01/02 trots att vi varit vanvettigt usla den säsongen, då fanns det inte heller på horisonten att vi skulle bli bra året efter. Tappade Zäta, Fagemo lockades av Luleå osv. Hans förlängning satte en startprägel på vad som sen kom att ske säsongen efter (dvs 02/03, bottentippade men slutade trea).
Överleva den säsong vi står inför, sen kan vi kanske börja räkna hem lite utflugna. Även på ledarsidan tänker jag. Stridh och Ante Karlsson har ju verkligen fått se på andra miljöer nu, det kommer vi inte må dåligt av. Båda två var med ner till Karlskrona i sista matchen.