Sputnik: Ja, det vart en himla cirkus av den här matchen. Domarparet vet efter första filmningen att dom gjort bort sig, sen tappar man bort sig i vem det är som står på tur i kompensationsordningen.
Vansinnigt ojämn nivå åt båda hållen. Hardegård ska ju så klart ha en utvisning när han trampar hela rundeln och trycker en tackling i ryggen på motståndarspelaren också.
Olli Hahl: Den här matchen kommer spåra ur snart. Det är nu man önskar man hade Smålands önskespelafe i truppen som städar upp lite bland trashen i Bofors.
Det är alltså tredje gången i det här slutspelet som en Modo-spelare förstärker och sedan straffas och Modo har på några veckor både nått och passerat Shinnimin-nivån och det är riktigt illa ... | Läs mer