{8225}: Som bonus(hatar att lägga detta i er silly season men grattis, ni får behålla ett redan starkt lag) Är ni inte gravt religiösa så är detta lite kul. Om någon tar illa upp så ber jag om ursäkt på förhand.
BoyceBoyceBoyce: Härjar? Skapar väl ingen osämja, har ju gratulerat till era två grymma kedjor. Sen kanske det finns trötta nötter och clowner med sliten Timråkeps som inte gillar att en legend skriver att MoDo är störst och alltid kommer att vara bäst.
Costanza: Legendstatus är något man förtjänar, varför kommer du in här och härjar och vill skapa osämja som en hormonstinn butthurt 14 åring så fort storebror röner framgång? Bara ännu mer pinsamt när du är typ 40+.
Kerstin_k: Kul med nyförvärv! Kul också att kolla hur länge man varit med här. Klev på bussen i september 2006 med en stilla undran om vi skulle bli några supportrar mot Brynäs borta. Tror jag sett fem matcher mot Brynäs borta och samtliga har varit torsk. Skräckarenan!
Tikkare: Pissar på allt gröngult i Umeå. Skiter fullständigt i Nubben, men kan ändå försvara en Bartosak för misstag i ung ålder. Han behöver inte ta mer skit nu, killen är så jävla bra så ni fattar inte...
Costanza: Äsch vafan, jag pissa på en bankomat en blöt kväll för några år sedan. Fick sitta i en polisbuss i fem minuter och en böteslapp på 800:-. Inte fan blev det nå skriverier i tidningarna då inte. Trots att jag ringde in till ST och berättade om fylleskandalen som just hade ägt rum på Köpmansgatan i Sundsvall.
Costanza: Det är beundransvärt att du vill vara med oss och dela väl glädje, även om jag tror att du egentligen bara vill retas och vara jävlig. Det kanske är dax att backa tillbaka till den andra gästboken och hockeyns bakgård nu..?
Rallarn: Ok då. Kom ihåg att jag alltid kommer ihåg. Du vill ju så gärna snacka om värderingar: "Mannen bakom miraklet Timrå, sportchefen Kent Norberg, var så berusad att han greps av polisen utanför Tomas Brolins krog i Stockholm. Norberg är misstänkt för förargelseväckande beteende."
Hampus Gustavsson och Nick Sörensen är lediga ... kanske något för TIK ... Liljewall är en bra värvning som kommer producera och vara hänförare på isen och i båset samt i omklädningsrummet. Det går knappt att hotats en mer hängiven spelare.
EXPLORERSMÅLAND: Alltid gillat dig. Vi började dominera det här forumet före många andra. Hoppas dä rinn lätt vad gäller att bemanna Timrås tredjekedja så att Madsen kan slappna av ikväll med en kall.
# BACKASMÅLAND # Ja behöv drikka på försäsongen å under så ja säsongen.. Swischen nu...Explorern är nesten slut.. Ja ha en autografen Lönnå verkaufen.. Sehr sind...vergessen...Alle leute..!! Låt dä rinn lätt 2020..
roger_sundsvall: Jag är legend på forumet, så du måste anstränga dig lite mer än med ditt banjo-snack. Har du nåt vettigt att säga om Timrås grymma två kedjor som MoDo måste möta i höst?
Sputnik: Vi har ju glömt bort den viktigaste förlängningen av dem alla. Huss kvar en säsong till. 🥰 Men glöm inte bort att swisha, hans matkonto var ju inte billig sa Nubben. 😅
Knylan: Håller med. Tillsammans med Lerebäck tror jag att de kan bjuda på en del smått och gott. Vem kunde förutspå att två goa gubbar skulle stå för fysiken i Timrå anno 20/21.
ps. Hugo ser ut som ut som en aningen kralligare kalleskaviar
Olli Hahl: Reinhardt kan verkligen bli en attraktion och då tänker jag allra främst på att det känns som att han är en riktig snackepåse. Energispelare som samtidigt verkar ha humor och intelligens, med det defensiva som främsta adelsmärke. Riktigt tvålfager dessutom.