Hyllning i Leksand nu alltså. Då blir det torsk idag... Har vi nånsin vunnit efter att det andra laget har någon form av hyllning? Minns bara matchen med Stures tal, dem vann vi. Men orsaken där var ju för att Modo somnade under det 35min långa talet
Rip Kirby: Ällhååcee spöar HV med 3-0. 4 raka torsk för de frikyrkliga nu. Frågan som klubben borde ställa sig är ju hur länge man kan låta Tommy Samuelsson stanna kvar?
Tom Topp: Nu hoppas man att Timrå inte glömmer bort att kliva av bussen ikväll. Den taktiken har man ju provat ett par gånger efter ett uppehåll - sällan speciellt framgångsrikt.
Skulle vara jävligt skönt med en gedigen borta-gnugg-insats från start till mål. Rakt, ordentligt och effektivt.
Rip Kirby: Malmöööe spenderade 3 minuter i offensiv zon som slutade med ett friläge för Frölunda xD hittills så ser Malmö fortsatt slöa ut i försvarspelet
Tycker att Svensson ofta sätter sig i problem. Han vill ibland mer än vad han behärskar.