Dubbeld: haha ja, det enda vi har varit väldigt konsekvent i är hur jäkla dåliga vi är när vi tar ut målvakten/motståndarna tar ut målvakten. Nästan skrivet i cosmos att det blir baklängesmål.
Jag hade varit skogstokig om Frölunda fått mål med en klubba på vår målis… Men enögat säger ändå att det varken var medvetet eller störde på något vis. Vettefan.
bgs: Är det inte så att vid en omedveten kontakt, så ska väl målvakten iallafall bli störd om målet ska dömas bort? Finns inte tillstymmelse till att Norman på något visar att han blir det...suck!!
Zäta75: Katastrof. Vi behöver öppet mål för att göra mål. Dessutom får ingen annan Timråspelare vara närmare än 200 meter från målvakten. Omöjligt att vinna 4 matcher mot Frölunda. Hatar hockey!!
Söderöver: På tal om Lander. Enorm skillnad när han var tillbaka. Han är inte längre någon vass offensiv spelare men hans styrka på puck gjorde stor skillnad i offensiv zon. Bland annat.