Smokey: Eller hur, varför i helvete separerar man inte på våra stjärnspelare så åtminstone någon av dem får ut sin rätt? Känns som vi kastar bort kvarten i ren tjurighet
Men snälla Olli. Vaska om i första linan! Frölunda har lyckats med sin strategi att stänga ner dom till 99% hittills. Våga ändra nu innan vi har ytterligare mål i arslet.
Kattgubben: Japp, vi som varit med under tidigt 2000 vet att det brukar bli så….när Timrå spelar slutspel. Tråkigt. Vi är det bättre laget helt klart i denna match.
Kattgubben: Dom har trafik på kassen, det har inte vi. Nästan alla mål Frölunda gjort har ju varit rena skitmål, i hela matchserien. Vi åker runt och finlirar.
Jadu: Studsar och lobbar och fladder. Jävla pissmyror. Det vore klädsamt om domaren kunde ta en av deras evinnerliga hakningar och fasthållningar också.
KulltorpsOlli: Näsén ren i slottet, söker ett omöjligt pass. Random frölundaspelare skjuter från ingen vinkel alls och gör mål. Ganska talande för hela matchserien.
Tycker det verkar som en enda lång transportsträcka till efter säsongen 26/27, då halva truppens kontrakt går ut. Konstgjord andning denna och nästa säsong, och ny sportchef som kan sätta en stor del av truppen inför 27/28. Tragglar ... | Läs mer