Zäta75: HV ha 2 raga å ä på gång!!!!! Vi kann int gör mål å då vinn mann int nåra matcher!! Vi ligg sist i skottförsök å dä säg allt!!! Kolla domm andra lagen ikväll... De öser in mål... Vi lyckas göra 1 på 33 skott ..... Dä håll int...
X-Län: trender vänds mot oss..det är sen gammalt .. Vi har en värdelös offensiv .klart sämst skott effektivitet i hela SHL.. även mot skitlagen🙄 Förstår helt om vi inte drar full arena någon gång .
FrOllik: Westfält är grym defensivt iaf. Lilja ska vara en offensiv spelare men har hittills mäktat med 2 poäng på 17 matcher. Bör nästan vara tillräckligt uselt för att få sparken.
Joslan00: idag? Och ibland? Timrå är ju så jävla långsam i anfallszon att en hel läktarsektion skulle hinna promenera ner och ställa sig i vägen när väl skottet kommer. Min enda tanke är att man har nån slags förväntan om att målvakten ska somna av ren tristess innan man tar skottet… det blir ju pinsamt enkelt att försvara sig mot ett lag som kastar in en chanspuck i promenadfart efter att precis alla inklusive parkeringsvakterna hunnit förandligat beredda!
Montén Python: Problemet, när vi tappar Dahlén, är att idag bär han upp hela laget, det finns inte två tillgängliga spelare för oss att värva som kommer betyda lika mycket. Har också varit kritisk mot Dahlén men man ser ju nu att han bör upp hela klubben.
Nubben ska ha cred för att han kliver fram och tar ansvar när finnarna drar men hans värvningar är under all kritik. Har vi råd med fler nubbenvärvningar?
Blake Slåhan: In med pengar från sponsorer, starta insamling, gör av med spelare. Skiter i hur man gör det. Befintliga spelare kommer inte klara av att vända denna trubbighet. Hitta en ny sportchef som kan ta över nästa säsong. Går inte rulla på såhär. Med USLA värvningar som ska TA STEG I UTVECKLINGEN i 25års ålder och som ALDRIG producerat på SHL nivå tidigare. Vilket jävla skämt. Denna hockey vi spelar nu är den tråkigaste jävla skit jag nånsin upplevt. Totalt färglöst.
bar mofftak: nubben har varit ett fiasko i alla klubbar han varit i...utom Timrå.då.. hitills ska man väl tillägga.. Hoppas verkligen man hittar en ny fräsch sportchef till kommande säsong .
Äh Timrå hade ju inte flytet idag bara. Spelare ju tillräckligt bra för att göra ett antal mål men ibland blir det ribba ut. Malmö rånade Timrå ikväll och så blir det ju ibland.
Blake Slåhan: skulle väl säga att alla de värvningarna tillsammans med levinsson varit fiaskon.. Freij ,Genborg ,Hardegård de lyckade.. Sen är det en del i timrå som tagit steg tillbaks. . Varenda bottenlag vinner mot oss .
Nä vår offensiv är absolut inte godkänd ..långt därifrån..
Montén Python: Dahléns defensiv, som tidigare varit bristfällig, orkar jag inte ens tänka på. Han är den enda som kan göra mål. En jäkla massa grisen i säcken-värvningar vi gjort den här säsongen. Heikkinen, Lilja och Westfält, det är inte en högprofilerad värvning vi misslyckas med, det är ALLA.
Lägg till befintliga alibispelare som Pääjärvi, Walli och Hartmann och då blir det jävligt tunt.
Vi kann int gör mål å då vinn mann int nåra matcher!!
Vi ligg sist i skottförsök å dä säg allt!!!
Kolla domm andra lagen ikväll...
De öser in mål...
Vi lyckas göra 1 på 33 skott .....
Dä håll int...