Synct: Tyckte bara det var roligt sätt att säga namnet på för jag har inte i min vildaste fantasi kunnat få för mig att det går att uttala så :) klumpigt formulerat däremot
Hade du läst min mening igen så sa jag ingenstans att han fortsatte säga det (:
Rip Kirby: Vilken kedja man än sätter in Kapanen i, blir 80% bättre direkt. Känslan spontant är: Med Kapanen: plats 4-8 i tabellen. Utan Kapanen: plats 8-12 i tabellen.
Kryset: Vilken sjuk utvisning Dahlén åker på, klockren klubbrytning. Sjukt bra period av oss, vi styr och ställer med Luleå, det ser ut som mot Modo senast.
Svensson blir hunsad två gånger om i slutminut, kom igen och slå tillbaka nån jäkla gång Svensson.
Greven: Emil Pettersson spelar alltså sin första match tillika första matchen på länge som center. Jag tycker inte det märks alls. Han har varit riktigt bra så här långt.
FH - avdammad: EP har en grundsmartness som 90% av spelarna i SHL saknar. Den kan han leva på, köper han sen in på kapanens spelidé och kommer i form, ja då kommer han vara värd som en attachéväska med guldtackor för Timrå.
BaraTikare: "Strömberg klev av efter huvudtacklingen. Säkerhetsåtgärd eller slutet på hans karriär? Svara gärna."
Var väl en armbåge i ansiktet med ganska liten kraft, såg inte ut att vara något som ska ge hjärnskakning, men vem vet. Inge större reaktioner av att det bara vart en 2a heller.
Shinnimins första diving, säsongen har inte ens startat. Det måste vara en rejäl vuxenleksak i bakre partiet på Luleåfansen att han får fortsätta representera klubben 😂. Vilket skämt!
En positiv sak som verkar hända nu i närområdet till ishallen är planerna på att bygga om det gamla värdshuset till hotell. Det öppnar ju upp möjligheter för bortalag och bortasupportrar. Även för Timråsupportrar. Gångavstånd till ... | Läs mer
Hade du haft uppmärksamhet 5 sekunder till så rättade han sig själv och uttalade det rätt.