Tjalle: under någon tunerig efter Warg lämnat timrå och började spela i MoDo sa dom timrå's fredrik warg i hockey matcherna dag ut och dag in enda tills någon ringde in och klaga!
Läste nu att säcken inte blir kvar i DIF för att han har varit där en sån lång tid, jag förstår ärligt inte hur man tänker egentligen, funkar de så funkar de ju.Sir Alex Ferguson har ju varit i Man United hur länge som helst och han är kvar för att de funkar, så jag fattar inte resonemanget inom hockeyn när de gäller tränare.
T T: Kan vara till tröst(skadeglädje) för vissa och vara försmädligt för andra, men på BIFfarnas HS spekuleras det just nu om dom ska spela i allsvenskan nästa år p g a sportsliga eller ekonomiska misslyckanden... Det finns olika temperatur i helvetet.
Snoop: Men det är ju tamefan helt otroligt att den där jävla skotten skall komma upp på tapeten jämt och ständigt i jämförelse med hur länge en tränare bör stanna eller ej. Det är ju för fan någonting helt unikt. Och knappast en måttstock för att det skall vara på det viset. Och många spelare har lämnat United också p.g.a. hans burdusa ledarstil. Och det har varit nära vid ett flertal tillfällen att Sir Alex Ferguson blivit kickad men i slutändan tagits tiill nåder när resultaten vänt. Men ärligt talat är jag trött på fanskapet. Och det säger jag i egenskap utav att vara en anhängare till Manchester United.
Det är dags att växla in nu och gå vidare, pensioneringen hägrar för den adlade skotten.
Jensen_12: förbättrade omröstningen och lade in några realistiska alternativ. Seså, lägg er röst! Jag har själv inte bestämt mig. Tror inte det blir Tomas Ros för han kan inte så mycket om hockey som de andra men sen är det öppet.
El Maco: Var det du som ändrade omröstningen? Här kliver man in och röstar på Mats Näslund och sedan visar det sig att jag klickat på Laken... What the fuck liksom...
Forwards: Henrik Zetterberg - Pavel Datsyuk - Tomas Holmstrom Jiri Hudler - Valtteri Filppula - Daniel Cleary Tomas Kopecky - Johan Franzen - Mikael Samuelsson Dallas Drake - Kris Draper - Kirk Maltby
Backar: Nicklas Lidstrom - Brian Rafalski Andreas Lilja - Brett Lebda Derek Meech - Chris Chelios
JimmyH: okejokej, ja det ser väl rätt lovande ut då =) Kan dock tillägga att ja lirat på 3 fotbollsmatcher också, och måste få rätt på alltihop för å vinna. Men det är väl Detroitmatchen som är mest osäker.
Blir till att slänga sig på datorn imorrnbitti och kolla vem som vann inatt!
JimmyH: Hehe jo man har väl sett att det gått rätt bra för dom. Men samtidigt ligger väl MIN 3'a i serien? Bestämde rätt tidigt att bara spela på Detroit i NHL.
Om Detroit vinner, men någon av fotbollsmatcherna går åt helvete ser jag det som ett tecken från en högre makt att jag inte ska spela mer.
JimmyH: Ja det stog huvudskada och suddig syn så mesta tyder väll på hjärnskakning
Ja jag är fullt medveten det finns en NHL gb här eftersom jag skriver mycket i den , men om jag svarar på en sak som skrivs här är det ju lite svårt för den jag svarar se det om jag skriver i NHL gbn , eller håller du inte med ?
Bara Leksand som gjort mindre mål klart det här inte håller med 32 matcher kvar måste ageras annars kommer det bli ras ner till botten. Utan Johansson Dalle Genborg Didde har vi legat där redan i botten. Totala fiasko värvningar på ... | Läs mer