Andersson: Bedrövlig start. Återigen ger vi kastar vi bort föratapassarna och mottagande spelare såsar deluxe när man väl får en pass. Det är inte förbjudet att visa lite pondus!
Dubbeld: På tal om hyllningar, såg ett uttalande från Jimmie Ericsson i nån artikel inne på Luleås bok. Man ryser ju när man läser sånt här och han skall vara glad att hans tröja ens ärades med att hängas upp med en galge.
"Hela Hockeysverige är medvetna om att han alltid lägger sig ner, säger lagkaptenen Sanny Lindström.
- Jag vinner hellre på fusk - än förlorar ärligt, säger Jimmie Ericsson."
T T: En liten tanke,varför har det tagit sån tid för att få upp Nordlanders tröja? Man kan ju inte skylla på Pandemin, för nog borde hans tröja kommit upp betydligt tidigare än så, då hade Nordlander kunnat medverkat på plats dessutom.
Tyvärr har Timrå varit alldeles för bekväma genom åren och aldrigt tagit tag i sådana här grejer. Skillnad nu när Torines kommit in tycker jag. Bulla är en annan som borde hyllats betydligt tidigare med. Nog om klagandet och nu går vi för 3 friska!
eltifoso: Ahhme va!? Komma här med fakta för att motbevisa våra magkänslor? Det var det jävligaste!
Magkänslan säger, Färjestad vann SM-Guld förra året och Timrå spelade kval. Alltså vinner Färjestad idag eftersom det fjärde huset är tomt i förhållande till det tolfte nu när månen snart är halvfull.
roger_sundsvall: En bit över 5 tusen är att vänta. Båda långsidorna är proppfulla och kortsidan ( familjeläktaren) är det 70 procent på. Ståplats, ingen aning men många som köper på plats köper ståplats så.
Montén Python: Att ”bojkotta” att köpa säsongskort för att man inte förstår sig på ett lagbygge i början på april är givetvis rakt av patetiskt. Inte minst när inte ett enda spelarkontrakt är presenterat. Någon jävla måtta får det ... | Läs mer