Kerstin_k: Hållander måste ner med Axlarna. Nu har övriga steppat upp. Han måste inte bära laget längre. Trampa men släpp pucken snabbare. Lägen kommer.
Off topic men ändå. Jobbigt att vara MoDo-it. Ledde med 2-0 i matcher och nu snart 4 raka förluster med 0-8 i mål mot HV71 de senaste tre matcherna…. Vad fan hände?
Bragd-Birger: Man slits mellan hopp och förtvivlan, det här är inte bra för hjärtat. Om det stått 3 - 1 efter första perioden hade det inte varit orättvist, men som det blev nu i andra perioden så fick vi betalt i efterskott. Men en period kvar, allt kan hända än.
Ahpl: han har inte kommit rätt nånstans lider med honom som fan… man ser att han vill så mycket men märks att Frölunda har läst att han försöker gå själv lite för ofta
steveroper: ledarsidan är faktiskt kanske mer stabil än på länge. Tommy har rutinen, Madsen och Marklund kan laget och Karlunden kommer in med lite nya idéer