{8399}: Halva matchen spelad. Vi har haft en ren målchans. Vi vinner nästan inga tekningar, vi är ständigt tvåa på pucken. Vi har ingen offensiv spelidé förutom soloåkningar. Visa vilket lag som kommer ovanifrån nu.
Sir Väs: Det här är den sämsta perioden vi har gjort på hela säsongen, FY FAN, när man ser timråspelarna glida genom mittzon. Jag hoppas dom betalar supportrarnas resa hem och sätter laget på en bussjävel.
Fattar inte vad alla klagar på. Det var ju såhär ni ville att det skulle se ut? Fokus på försvar.
VI KAN INTE SPELA FÖRSVAR!
Vi har inte gjort det på hela säsongen och när vi fokuserar på det gör vi inga mål. Det här är exakt misstaget KHK gjorde. Vi ska sikta på att göra massor av mål och hålla i pucken. Det kan vi.
modomille: Om vi åker ut så åker vi iallafall ut mot ett lag som spelat väldigt bra.
Men spontant så känns det som att vi kommer räddas av vår 5-4 seger sist ;) En matchserie med endast hemmasegrar kommer dethär vara ;) Alltså 4-3 till oss.
Jåkkinen: Färdigspelat för Salmonsson kan jag lova i detta kval, sen lyfter dom upp han när han kan ha nackskada och allting, jävla div 5 nivå på allting.
Zidoo: oskarshamnsspelaren hade kunnat vända till baklänges och ta en liten smäll själv men han ställer ut knäet rakt i huvudet på Salomonsson. Vidrigt att se.