{4606}: måste säga att Wedin och Madsen, jävlar vad dom kämpar och sliter. Den ene skapar målchanser och den andra är en mittzonsgigant, precis vad vi behöver.
roger_sundsvall: Tjoho! Jag ser inga spår av att det är nykomlingen mot fjolårssemifinalisten. Moget spel och många som imponerar. Törnqvist, Madsen, Gallo.
{297}: Nej , men det funkar på google Chrome . En fråga bara . Kommentatorn tycker att det '' inte är speciellt långt mellan Timrå och Skellefteå , bara 3,5 timme . " Say what ?
Jåkkinen: Jo det är ju det som är det jobbiga. Men det ska bli väldigt intressant att se hur han står sig på den här nivån. Och han har ju aldrig gjort en usel insats, vad jag minns i alla fall? Har alltid upplevt honom som rätt stabil.
Nej, det är inte klart vem som står än. Den som blir "röd" startar. Nej, Printz-Söderberg är inte första backpar bara för att de är uppsatt så på swehockey. Snarare fjärde. Att Söderberg går in i lag är för att vi har platser att fylla.
Olli Nomadinen : Svedberg är ju andremålvakt, och då kan han väl inte vara skadad? Jag tänker att Freddan vill ha igång Brattström så fort som möjligt, och vad passar bättre än en bortamatch som ingen tror att vi ska vinna ändå?
Olli Nomadinen : Vet att Svedberg såg ut att grina efter nån incident mot Växjö, men behöver ju inte betyda att han är skadad eller har känning. Freddan borgade däremot att det fanns lite skavanker i truppen inför denna match.
tjobba: Svedberg hyllade fansen efter matchen i Cmore sen, tyckte det va bra tryck i hallen! Kan bara instämma. Lägg till ca 1500 till fullsatt så lär det koka i hallen. Då skall hockeysverige få se vad man gått miste om senaste åren!
tjobba: Tvinga inte på honom någon annans beteende ;-) Svedberg gör vad han tycker bäst och vi bör ta honom för vem han är... En jävligt bra goalie... Spex eller inte.
Vad kan supportrarna ha för förväntningar på Timrå nästa säsong? – Att vi är där för att tömma tanken varje dag. Sen kommer vi inte lyckas vinna varje gång. Är det så att motståndarna gör ... | Läs mer