{8671}: Skönt att vi inte svävar iväg på mpln o tappar markkänning. Somde flesta andra tror jag på hårt jobb och uddamålsvinst i sudden. Ja menar det är ju ändå fredag 13!?
{3571}: Jag är mest förvånad över att det inte kryllar av modoiter här inne nu när de leder och vi ligger under. De borde passa på nu om de vill pika, om 20 minuter kan det vara för sent.
Villervalla: det är bara att höja lönerna igen, det här var uselt. Är det inte lika bra att ha ambitionerna att spela 60 minuter hockey? Det är Sveriges dyraste allmänhetens åkning vi beskådar just nu.
Villervalla: Äh lugn nu;). Kolla statistiken, vi leder skotten med 14-4.. Dom fick en turlig spelvändning och lyckades sätta in 1 puck. Det är låååååååångt ifrån över. Timrå blir bara bättre för varje period dessutom. Det här vänder dom!
Enough: det är en klok observation. Han borde verkligen sluta aspirera på att vara med i offensiven och helt och hållet iklä sig rollen som en defensiv back. Han klarar inte av spelvändningarna.
Tom Topp: Vi har bästa offensiven i ligan och lyckas få till ett par farliga målchanser mot seriens överlägset sämsta lag. Skulle säga att det är Timrå som inte ids lira hockey snarare än att Väsby gör det bra. Vilket är sämre.
Tom Topp: Nåja, än är jag inte orolig. Det blir väl lätt så här när man är överlägsen och inte spelar som man borde. Återkom nästa periodpaus om de har gjort ett till. Då kan vi börja sucka.
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.