Kerstin_k: När det gäller skadeläget, så kanske det är någon som känner "Strumpan", Kicki, Doktorn eller själv har pratat med Styf, Pärssinen eller Lehtonen. Och på det viset har lite information om hur länge spelarna väntas vara borta. Således finns inte all information på internet, och det är väl främst den informationen som efterfrågas när någon frågar om nån vet hur saker och ting ligger till. ...eller vad tror du?
Ingen klang-och-jubelföreställning ikväll direkt... Men tre poäng, vilket var det viktigaste! Backlund bäst i Timrå, även Robin bra och Sundh slet. En styrka att vinna även om man långt ifrån spelar på topp.
Till det negativa nu. *Försvarsspelet i egen zon ser lite slarvigt, virrigt och ofokuserat ut ibland. *Power-play spelet. *Box-play spelet.
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!
...eller vad tror du?