Olle: Jo men de matchar ju tre juniorer tillsammans. MPS, Lander o Samuelsson. Klart de inte blir så bra defensivt då. Sära på dem så blir det såklart mkt bättre.
Tja hur mkt speltid får Lotvonen per match o hur mkt får MPS? Hur mkt PP spelar Lotvonen vs MPS? Räkna på det....
Patrick Polly: Lotvonen har spelat 6 matcher färre än Pääjärvi och är defensiv back. Jag säger inte att Pääjärvi varit dålig men samtidigt hade jag hoppats på lite fler än 2 mål på 19 matcher.
JonteD: Pratade för länge sedan med sittande ordförande. Högst densamme som lade strömming i saltlake. Han sa ungefär att det är så sjukt dyrt att ställa ett lag på isen som skall utmana om SM-guld att man nästan måste äventyra ... | Läs mer
Tja hur mkt speltid får Lotvonen per match o hur mkt får MPS? Hur mkt PP spelar Lotvonen vs MPS? Räkna på det....