zaccodog: Vaddå styrelse ? Har du kollat in vilka som sitter i styrelsen. Jävla nickedockor till CE och TJ. Jag mår illa ! Kolla deras CV, inte en jävel med Timråhjärta. Dom vill bara synas och springa på matcherna med TIK Kavaj.
Frans Nielsen och Peter Regin har tjejer från Timrå/Sundsvall. Ingen av dom har eller kommer att sommarträna med Timrå. Zäta tränade inte med TIK i somras. Han tränade med Rögle på is. Han har även köpt en kåk i Skåne. Vilka av dessa killar tror ni kommer att någonsin spela med Timrå i framtiden. Ärligt ! Ingen ! Sommaträna med Thord, verkar inte vara någon hit om man är rädd om ljumskarna.
Dallas: ¨ Varför finns det ingen som kan kräva lite svar från vår styrelse? 1. Varför tar inte Supperklubben o begär ett möte där vi supportrar kan få svar på våra frågor? 2. Varför är Media så lama att inte dom som trots allt har lite tyngd i ryggen kan ställa ledningen mot väggen?.... har TJ köpt våra lokala tidningar så att dom inte törs ställar djärvare frågar än "-är några värvningar aktuella?"... med tillhörande standardsvar enligt mall 3A "-vi håller koll på marknaden"
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.