Charliejfz: Tangnes vände 0-3 till 4-3 i Schweiz med Lander och pizza. Den känslan, som tränare och auktoritet, är det bara han i hela SHL som kan förmedla just nu. Den här serien är avgjord. Grattis Rögle som första lag någonsin i Sverige att vända 0-3 till 4-3.
Vilken jävla idiot Abbot är därför hatar man familjen Färjestad ännu mera lobb och svina som ska bestämma över ALLT bara lyssna på presskonfre efter Rögle grina Färjestad
Andersson: Tänker du att han ska likna honom i spelsätt? För dom är ju inte så snarlika på så sätt.
Knylan jämförde honom med Hampus Larsson i senaste domustrappan, och det tycker jag är en bra jämförelse. Tvåvägsback som är användbar i dom flesta spelformer.
JonteD: Gath älskar någon som inte är helt reko i skallen. Fan, snälla, ge mig Shinnimin. Skiter i principer. Timrå behöver fan honom haha. Mål kan han göra också. Allt för överlevnad!