Frella: Jag skulle bli väldigt förvånad om man låter Pyörälä fortsätta som center när Bogg är tillbaka. Det tror jag inte alls på. Nej, ut med Pyörälä på kanten igen.
Men det blir mycket intressant att se hur klubben har tänkt när man värvar ännu en ytterforward och ingen center.
Sonnenberg är annars en spelartyp som vi saknar. Jag tror det kan bli bra det här. Frågan är hur man ska formera laget och vilka som ska få sitta. Det bör vara ganska så ointressant egentligen för nu handlar det om att överleva och undvika kvalserien till varje pris. Det är det det här handlar om egentligen.
EXPLORERSMÅLAND: Jennifer Engström från twitter: Timrå har återhämtning/frivillig träning idag (inte match förrän lördag). Hör att Dahlén mår okej och att man är hoppfull för att det inte ska vara allvarligt. Men han ska fortfarande ... | Läs mer
Men det blir mycket intressant att se hur klubben har tänkt när man värvar ännu en ytterforward och ingen center.
Sonnenberg är annars en spelartyp som vi saknar. Jag tror det kan bli bra det här. Frågan är hur man ska formera laget och vilka som ska få sitta.
Det bör vara ganska så ointressant egentligen för nu handlar det om att överleva och undvika kvalserien till varje pris. Det är det det här handlar om egentligen.