Laken: vi tappade allt i samband med Backlunds dundertabbe som innebar 2-2. Efter det var backlund i total chock och hade nog inte tagit 3-2 målet om de ens svävat fram. Sedan sänktes nog hela laget av kvitteringen också, och när ens målvakt gör en sån där tavla så kan det ju hända.
Näe fy fan va jävulskt dåligt. Nu är Modo på gång igen i serien också. Rögle ser ut att vinna också.
Laken: Vi dominerar ju nåt enormt i början på tredje ända tills din idol kliver in i handlingen. Det går inte att försvara honom nåt mer, det går inte.
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!