Skarin: Mao så måste vi stödja Backe hur mycket som helst. Bättre att pusha så att han känner att han har fansen i ryggen än att dissa så han känner sig ännu sämre.
Om man tänker efter själv: Vad mår man bäst av o Vad är det som gör att lyfter sig? Jo, att det finns dom som pushar o stöder en, trots att det går dåligt ibland, då lyfts man mentalt. Så kom igen o visa er positiva sida för den behövs MER än alla sågningar, för det mår INGEN bra av inte ens de som spyr ut den i tid o otid.
Cobbel: Pääjärvi spelade 08:26 senast, Hartmann 16:59, Lander 17:14, folk får sluta stirra sig blind på vad laguppställningen säger och kolla vad som faktiskt händer på isen. Han spelar MINST av ALLA spelare på isen, och har gjort så i bra många matcher.
Om man tänker efter själv: Vad mår man bäst av o Vad är det som gör att lyfter sig?
Jo, att det finns dom som pushar o stöder en, trots att det går dåligt ibland, då lyfts man mentalt.
Så kom igen o visa er positiva sida för den behövs MER än alla sågningar, för det mår INGEN bra av inte ens de som spyr ut den i tid o otid.
Såja nu har spytt ut mig det här! :)