The great one: Hynning är en ny Hedström för Challe, får ju hur mycket tid som helst i pp! Varför kan man ju fråga sig, ständigt dessa besvärliga bakomryggen-passningar och ofta lågt pucktempo. Hans spelsinne som ska vara så bra märker man ju sällan av. Sedan tyckte jag inte det kändes så klockrent med Piros i sudden heller.
RocknRolf2: Hynning har gjort poäng i sex av de senaste sju matcherna. Gjorde dessutom det enda målet i powerplay igår. Men visst, i 4 mot 3 var han inte bra.
Men tanken att ha inne en spelare som producerat bra på sistone tycker jag inte är fel.
Tallnäs: Härligt att läsa. Det har ju spekulerats att eftersom EP40 har hus i/vill bo i Sthlm så skulle han hellre spela för något lag där om han avslutar i SHL....Detta dementerar ju det hela. Finns bara ett svenskt lag för Elias :-)