mikenomad: Jag som trodde att de där siffrorna på avin var så många gånger som föräldrarna ansett att man borde tagit mer ansvar för deras telningars uppfostran så de slipper bry sig.
mikenomad: Du ser. Men Modoiter har ju alltid sett sig förmer än andra människor o mer "intelligenta". Vet du, jag tror alla Modoiter är högskolestuderande o tillhör toppskiktet inom menza. Men dom behöver lära sig liiiitegrann med det här med översättning av Övikska till Engelska, men det är ju bara som en lite parentes.
Cobbel: Pääjärvi spelade 08:26 senast, Hartmann 16:59, Lander 17:14, folk får sluta stirra sig blind på vad laguppställningen säger och kolla vad som faktiskt händer på isen. Han spelar MINST av ALLA spelare på isen, och har gjort så i bra många matcher.